16.10.2011

Kocia sprawa i ciasteczka cynamonowe

O Kotach słów kilka. Co to jest Kot? Jaki jest Kot?
-Kot jest niezależny. Chodzi gdzie chce i kiedy chce.
- Kot nie ma Pana. To Kot jest Panem. Jeśli jakiś człowiek myśli, że jest Panem swojego Kota, to jest w błędzie.
- Kot jest uparty i zawsze będzie dążyć do postawienia na swoim, np. wybór miejsca do spania - Kot, pomimo protestów, najchętniej usadowiłby się w najmniej odpowiednim do tego miejscu, czyli m.in. na głowie człowieka.
- Kot czasem przyjdzie do Ciebie, domagając się pieszczot. Kiedy zaspokoi swoje potrzeby, odwraca się i bez miauknięcia wyjaśnienia zostawia Cię i ucieka w noc, noc ciemną, noc mroczną, noc pełną szaleństw.
- Znana jest wyższość Kotów nad Psami. Powiedz do kogoś "Ty Psie!", a się obrazi. Powiedz do kogoś "Kocie!", a uzna to za pochlebstwo.
- Koty były czczone jako bóstwa w starożytnym Egipcie. Psy nie dostąpiły tego zaszczytu, ponieważ są tylko sługami.
Tutaj ktoś może wnieść sprzeciw i wygłosić zalety Psów, tj. przydatność Psów w pracy (np. w policji). Jednakże jest to dowód na to, iż Psy faktycznie są sługami - pracują dla człowieka. Koty zaś nie pracują - są Panami i to dla nich się pracuje.
Inny dowód: słowa takie jak "siad", "waruj", "podaj łapę" itp. sprawiają, że dobrze wytresowany pies (czyli taki, który wyzbył się swej niezależności na rzecz służenia człowiekowi) usłużnie wykona rozkazy.
Co zrobi w tym przypadku Kot? Kot co najwyżej popatrzy się na Ciebie jak na idiotę i pójdzie spać dalej. Nie może być inaczej, gdyż Kot zawsze będzie niezależny.

Typ Kota - jest to taki/a chłopak/dziewczyna, który/a przyciąga uwagę, wzbudza pożądanie, ale którego/ej nie sposób poskromić i najlepiej od razu dać sobie spokój. Ten typ jest niezależny, jest dla siebie Panem i robi co chce. Ten typ może się do Ciebie przymilać, a za chwilę zostawić Cię samą/samego i popędzić w noc na imprezę bez żadnego słowa wyjaśnienia. Nie warto starać się o usidlenie Kota - Kot zawsze pójdzie swoją, niezależną ścieżką.

Powyższe słowa mogą przedstawiać Kota w złym świetle. Jednakże Koty mają jeszcze jedną, bardzo ważną cechę: nic tak nie uspokaja jak miarowy rytm zadowolonego mruczenia. To sprawia, że Koty to zdecydowanie najlepsze ze wszystkich zwierząt.

Poniżej autorski wiersz o Ludziach - Kotach.

Koty
Zielonymi oczami
Patrzą na nasze czyny zza płotu:
- Koty.
Drapią słowami
Niemiłosiernie jak pazurami:
- Koty.
Łaszą się,
Gdy to one czegoś potrzebują:
- Koty.
Mruczą zadowolone,
Gdy to one dobrze się czują:
- Koty.
Uspokajają,
Gdy wszystko nam się wali:
- Koty.
Kocham koty!


A teraz, na osłodę:
Ciasteczka cynamonowe
ilość: 50-60
Składniki:
1 szkl mąki
1/4 szkl cukru
100 g margaryny
jajo
łyżeczka cukru waniliowego
cynamon
cukier do obtoczenia

Przygotowanie
Z mąki, cukrów, margaryny i jajka wyrobić ciasto. Rozwałkować tak, aby nie było za cienkie. Kieliszkiem wycinać kółka. Otrzymane krążki posmarować białkiem i obtoczyć w cukrze zmieszanym z cynamonem. Ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Piec w temperaturze 180 stopni przez 12-15 minut do zarumienienia.